Gülüş Tasarımı

Gülümseme insan yüzünün en güzel duruşudur. Güzel ve güvenle gülebilmek herkesin arzusudur. Aydınlık güzel bir gülüş sosyal ve profesyonel hayatımızda önemli bir özelliktir.

Güzellik göreceli estetik ise bilime dayalı bir olgudur. Estetik diş hekimliği multidispliner bir tedavi yöntemidir .Bütünsellik gerektirir.

İdeal  gülüş tasarımı için; dişlerin ideal şekli, boyutu, rengi, hizalanması  diş eti estetiği(pembe estetik) ni sağlamak çoğu zaman yeterli olmayabilir.
Yaşımız ilerledikçe yer çekimininde etkisiyle kas gerginliği düşer ,dişlerdeki aşınmalar ile dikey boyut diye adlandırılan burun çene ucu arası mesafe azalır. Ağız ve çevre dokularda kayıplar ,asimetriler oluşabilir.

Dişlerimizi estetik laminalarla, beyazlatma ve bonding tedavileriyle daha güzel ve genç yapabiliyoruz. Estetik Porselen Lamina ve Venerlerle istediğimiz gülümsemeyi tekrar geri kazanabiliyoruz. Fakat yüz bir bütündür. Yenilenmiş pırıl pırıl bir gülümsemeyle birlikte çevre dokularda desteklenirse tedavi tam sonuca ulaşır.

Örneğin asimetrik bir dudak konturu dermal dolgu ile şekli bozulmadan düzeltilebilir Ya da Gummy smile denilen üst dudak kaslarının dudağı aşırı yukarı çekmesi sonucu normalden fazla görünen dişeti görünürlüğü botoks ile istenilen seviyeye indirilebilir.

adana gülüş tasarımı